המדריך המלא לכתיבת קורות חיים

מידע שחשוב לך לדעת על קורות חיים - כרטיס הביקור שלך, שחייב לייצר לך יתרון בהתמודדות על משרה

11/03/2016, 4:30 pm

מידע שחשוב לך לדעת על קורות חיים - כרטיס הביקור שלך, שחייב לייצר לך יתרון בהתמודדות על משרה מעסיק פוטנציאלי מקבל עשרות או מאות קורות חיים לכל משרה. מדוע מבין כל ערמות קורות החיים שמקבל המראיין, הוא דווקא יתעכב על שלך?


אין תגובה?

16/12/2015, 4:58 pm

אין תגובה? שלחתם קורות חיים לתפקיד בהתאמה מושלמת ואף אחד לא הגיב? לא זימנו לראיון? מרגיז? מתסכל? כללי המשחק בשוק העבודה השתנו. אתם בטח שולחים קורות חיים למשרה שנראית מתאימה ובטוחה, קראתם בעיון את המודעה ואתם עונים על כל דרישות המשרה, יש לכם את הניסיון הדרוש ואת ההשכלה המבוקשת, אבל ההמתנה מורטת העצבים.... ולא חוזרים אליכם, לא מזמנים לראיון. מרגיז ומתסכל.


כתיבת קורות חיים טיפים ודוגמאות

28/01/2014, 11:08 am

כתיבת קורות חיים טיפים ודוגמאות תאמינו או לא, קורות חיים הם בעצם הדרך שלך למכור את עצמך כאילו היית מוצר. זה אולי נשמע ציני אבל זה באמת כך. ניתן להשוות את קורות החיים שלך לפרסומת שנועדה לשווק את היכולות והכישורים שלך ובשורה התחתונה להבדיל אותך מבין מועמדים אחרים לאותו התפקיד. אז איך עושים זאת?


קורות החיים שלכם זה המראה שלכם לעתיד

15/06/2013, 1:02 pm

קורות החיים שלכם זה המראה שלכם לעתיד כמה פעמים בחיינו אנו נזקקים לשלוח קורות חיים? בעידן של היום, מספר פעמים לא מבוטל, מאחר ושוק העבודה השתנה, אנשים מחפשים להתקדם, לאתגר את עצמם, להיות רלוונטים בשוק ובכלל קפיצה בשכר, הפך להיות לאחרונה, חלק מאוד חשוב במציאות של ימינו, במדינה שיוקר המחייה שלה רק עולה ועולה. אז שוב מוצאים את עצמינו שולחים קורות חיים, בין ערמה של מאות קורות חיים אחרים, למה שיצלצלו רק אלינו? כן זה קורה כאשר אתם יודעים למכור את עצמכם לראשונה על הכתב, להצגיג את החוזקות שלכם בהתאם, והנה הדלת הראשונה נפתחת לראיון עבודה.


כתיבת קורות חיים - טיפים

09/06/2013, 5:25 pm

כתיבת קורות חיים - טיפים כתיבת קורות חיים היא טכניקה בסיסית למכור את עצמכם למעסיקים ולגרום להם לרצות לפגוש אתכם ולתת לכם את הזמן לראיון עבודה. קורות החיים שלכם היא ללא ספק תוכן שיווקי שמוכר אתכם, כמוצר. הזמן הממוצע שמעסיק נותן לדף קורות החיים שלך יהיה 6 שניות. במהלך אותן שניות, עליכם להציג את עצמכם בצורה הטובה ביותר.


סודות כתיבת קורות החיים

10/04/2013, 3:46 pm

סודות כתיבת קורות החיים אני יודע שנהוג לכתוב הקדמה שתמשוך את הקורא, אבל הפעם אחרוג מכללי הכתיבה המקצועית ואתחיל עם מה אני לא אוהב: אני לא אוהב שאתם שולחים קורות חיים לאול גו'ובס ומשלמים בין 280-300 ₪ (אם המחיר לא עלה כבר..). זה ממש מרתיח אותי! קבלו טיפים חינם לכתיבת קורות חיים וגם דוגמא עם אפשרות לבידקה חינם.


העיקרון הכי בסיסי בניסוח קורות חיים

27/02/2013, 11:25 am

העיקרון הכי בסיסי בניסוח קורות חיים ארגז הכלים שלך הוא זה שיביא אותך לתפקיד הבא, מתוך הכלים האפשריים היום כל אחד יכול להשתמש ולרתום את הרלוונטיים ביותר עבורו ועבור התפקיד אליו הוא שואף בקריירה. כמה כלים ועיקרון בסיסי אחד במאמר הבא.


פורמט לכתיבת קורות חיים

15/01/2013, 4:29 pm

פורמט לכתיבת קורות חיים מחפשים עבודה? רוצים לכתוב קורות חיים ולא בטוחים איך מתחילים? הצעד הראשון לכתיבת קורות חיים הוא לחפש פורמט קורות חיים מוצלח שיתאים לתחום שלכם.


כיצד כתיבת קורות חיים נכונה יכולה להגדיל את הסיכויים לעבוד במסעדה יוקרתית?

02/01/2013, 3:27 pm

עבודתו של טבח היא עבודה דינאמית הכוללת ניהול צוות רב והקפדה על הפרטים הקטנים. תוכניות הריאליטי העוסקות בנושא בישול גילו לרבים את האהבה שלהם לבישול וכיום ניתן לראות לא מעט אנשים צעירים שמגלים עניין בתחום הבישול.


כיצד לכתוב קורות חיים בצורה נכונה?

12/12/2012, 5:58 pm

כתיבת קורות חיים היא סיטואציה מורכבת בה אתם מנסים לנסח מסמך על מנת להרשים את המעסיקים הפוטנציאלים שלכם.| קורות חיים || עבודה || כתיבת קורות חיים |
 הידעת ?

יחסי עובד - מעביד

יחסי עובד מעביד אילו יחסים חוזיים שבין עובד לבין מעביד שבמסגרתם מבצע העובד עבודה בעבור מעבידו.
משפט העבודה נועד להסדיר בעיקר יחסים בין עובד למעביד, כך שנקודת המוצא בהחלת משפט העבודה על מקרה ספציפי הוא בזיהוי של הצדדים כעובד וכמעביד. סעיף 24(א)(1) לחוק בית הדין לעבודה מסמיך באופן ייחודי את בתי הדין לעבודה לדון בשאלה המקדמית בדבר עצם קיום יחסי עובד ומעביד.

מיהו עובד

העבודה יכולה להתבצע בתבניות העסקה שונות. יחסי עובד מעביד הם לא האופציה היחידה. העבודה יכלה להתבצע על ידי קבלן, משתתף חופשי (פרילנסר), בהתנדבות, באמצעות חברות כ"א, על פי דין - שופט, ועוד. לצורך משפט העבודה יש חשיבות עליונה בקביעה כי נתקיימו יחסי עובד מעביד, שכן חוקי המגן, והזכויות הסוציאליות שהם מקנים, חלים על עובדים בלבד. השווי הכספי של זכויות אלה, הוערך על ידי בית הדין הארצי לעבודה, בשיעורים של בין 25% ל- 50% תוספת לשכר.

 יחסי העבודה הם יחסים דינמיים, כך שלא ניתן לתת הגדרה סטטית לשאלה מיהו עובד. לשם כך התוו בית הדין הארצי לעבודה ובית המשפט העליון, בפסקי דין אחדים, מספר מבחנים לקביעת מיהו עובד. המבחנים העיקריים הם:

מבחן השליטה והכפיפות - מבחן האומר שעובד הוא אדם שנתון למרותו ולפיקוחו של אדם אחר, מקבל ממנו הוראות כיצד לעבוד או מחויב על פי הסכם לציית להוראותיו.

מבחן הקשר האישי - עובד הוא מי שחייב לבצע עבודה באופן אישי, כלומר אינו רשאי למצוא לעצמו מחליף או עוזר.

מבחן ההשתלבות – שימש כמבחן מרכזי עד בג"ץ מור נ' ביה"ד הארצי לעבודה. בא לידי ביטוי בבג"ץ עירית נתניה נ' דוד ברגר (דב"ע לא/ 27-3, עירית נתניה - דוד בירגר, פד"ע ג' 177). עובד הוא אדם שמשולב במפעל ואין לו עסק משלו שמשרת את המפעל כגורם חיצוני.

המבחן המעורב – המקובל היום, בא לידי ביטוי בבג"ץ מור (בג"ץ 5168/93, מור נ' בית הדין הארצי לעבודה ואנגל, פ"ד נ' (4) 628). למבחן ההשתלבות יש משקל חשוב אך לא מוחלט אלא יחסי. המבחן המעורב מתחשב בנסיבות הקונקרטיות של המקרה וקובע אם נתקיימו יחסי עובד מעביד. המעבר למבחן המעורב נבע מכך שממבחן ההשתלבות יצא לפעמים שמהפן החיובי יצא שנתקיימו יחסי עובד מעביד, ומהפן השלילי יצא שיש יחסי מעביד קבלן.

עם השתנות תבניות העסקה לתבניות מודולריות, ישנה נטייה להרחיב את ההגנה לאנשים שאינם נמצאים במסגרת יחסי עובד-מעביד. בפסק דין סיוון טבע בית המשפט העליון מושג "משתתף חופשי" לתחום התקשורת, המוגדר כנותן שירותים שאינו עובד שכיר. המשתתף החופשי נהנה מאי-תלות ומהיעדר חובות ארגונית, אין לו כפיפות ולכן אינו זכאי להגנות חוקי המגן. אולם בית המשפט הגביל את מושג ה"משתתף החופשי" בבג"ץ מור [2] כך שבמידה ויש תלות בין מעסיק לעובד, יש מחייבות העובד לבצע עבודה תוך זמן מסוים, ויש משך ורצף העסקה, ייחשב העובד כשכיר והוראות חוקי המגן יחולו עליו. השופט אהרן ברק מדבר בבג"ץ מור על קבוצה חדשה הראויה להגנה והיא: "מעין עובד".

מיהו מעביד

חברות כוח אדם, המספקות עובד זמני, שכפוף ישירות למזמין העובד, הן תווך בין המעסיק בפועל לבין העובד. בשלב מאוחר יותר נוסדו חברות שירותים המספקות שירות (ניקיון, שמירה ועוד) כאשר הן אחראיות על ביצוע המטלה כלפי מזמין העבודה. לאור ריבוי המקרים בהם ניסה המעביד להתחמק מחבותו בדיני העבודה באמצעות הטענה שהתובע איננו עובד, התחזקה ההגנה סביב הגדרת העובד באופן שהרחיב אותה על מקרים שבעבר הוגדרו תובעים כקבלנים או כמשתתפים חופשיים (פרילנסרים). כתוצאה מכך, במהלך עשרים השנים האחרונות, מתמקדות טענות ההגנה של מעבידים המבקשים להתחמק מחבותם בסוגיה, האומנם הם המעבידים של התובע. שינוי יחסי העבודה, והפיכת יחסי עבודה משולשים לעניין שבשגרה הובילו לדיון ציבורי ממושך, שרחוק מסיום, בנוגע להגדרת המעביד.

יחסי עבודה משולשים נוצרים בשני מקרים בשוק העבודה הישראלי. הצורה הראשונה היא יחסי עבודה אופקיים, שבו מזמין פונה לחברת כוח אדם בבקשה שזו תספק לו עובד זמני. הצורך בעובדים זמניים הוא מקובל, כך למשל כאשר עובדת יוצאת לחופשת לידה. הבעיה נוצרה כאשר משך העסקה החל מתארך- וההסדרים הזמניים הפכו לקבועים. הערכה היא כי כ-6% מהעובדים בישראל הם עובדי חברות כוח אדם. צורה שנייה של יחסי עבודה הם יחסים אנכיים. המזמין פונה לקבלן והעובד עובד אצל הקבלן. בעוד שבמקרה הראשון קל יותר לזהות את המזמין כ"מעביד"- המקרה השני בעייתי יותר.

בשאלת מיהו מעביד נקבעו מספר מבחנים מרכזיים על ידי בית המשפט והם מבחני פס"ד רות (דב"ע נב/ 142-3, חסן עליאה אלהרינאת - כפר רות, פד"ע כ"ד 535):

בין מי למי נוצרו, במפורש או מכללא, יחסים משפטיים שעניינם מתן עבודה בתמורה.

כיצד ראו או הגדירו הצדדים עצמם את יחסיהם.

בידי מי הכוח לפטר.

מי קיבל העובד לעבודה, משבצו, מעבירו מתפקיד לתפקיד.

מי קובע מכלול תנאי העסקתו, שכרו.

מי נושא בחובת תשלום השכר.

מי נותן חופשות לעובד.

מה דווח לצדדים שלישיים, כגון רשות המסים בישראל והמוסד לביטוח לאומי.

מי מפקח על העבודה, למי מדווח.

למי הבעלות על הציוד, חומרים.

עיסוקו העיקרי של העובד או פרויקט צדדי.

רציפות, משך הקשר.

האם יש לצד ג' עסק משלו שבו משתלב העובד.

המשמעות של הגדרת מזמין כמעביד היא העברת החובות שמוטלות על המעביד מהקבלן או חברת כוח האדם אל המזמין. חוק העסקת עובדי חברות כח אדם (סעיף 12א) הגביל את תקופת ההעסקה ל-9 חודשים שבסופם יהפוך עובד כוח האדם לעובד מן המניין אצל המזמין. למרות שהחוק התקבל בשנת 2000 הוא נכנס לתוקף רק ב-2008. אכיפה נוספת נמצאה בהוראות החשב הכללי שהטיל חובה על התקשרויות של המדינה להיות שלא במסגרת "מכרזי הפסד"- דהינו להבטיח מעשית כי העובדים יקבלו שכר מעל המינימום.

ריבוי העובדים המועסקים דרך קבלני כוח אדם ונותני שירות הביא לדרישה של ההסתדרות לצמצם תופעה זו, ולמעבר מהעסקה דרך קבלן כוח אדם להעסקה ישירה על ידי המעסיק בפועל (מזמין השירות).

מאת: ווקיפדיה